Jest praca marzeń w rządzie PiS. Poszukują osoby od wymyślania nowych podatków

fot. KPRM

Jesteś fanem tworzenia nowych podatków, jak to robi rząd PiS? Czeka na Ciebie praca w resorcie finansów. O rekrutacji poinformowano w serwisie LinkedIn.

Ministerstwo Finansów poinformowało o otwartej rekrutacji w serwisie LinkedIn. Wolne są dwa stanowiska: na głównego specjalistę ds. podatków oraz starszego specjalistę ds. podatków.

screen z Linkedin / Ministerstwo Finansów

Do zadań tego pierwszego ma należeć m.in.
– projektowanie interpretacji ogólnych lub objaśnień podatkowych;
– analizowanie zagadnień podatkowo-prawnych w kierunku rekomendacji do wydania albo niewydania interpretacji ogólnej lub objaśnień podatkowych;
– tworzenie i opiniowanie projektów przepisów prawa podatkowego, w szczególności w zakresie rozdziału 1a działu II Ordynacji podatkowej.Od kandydata wymaga się wykształcenia wyższego, minimum trzech lat doświadczenia w zakresie prawa podatkowego oraz znajomości prawa podatkowego w zakresie Ordynacji podatkowej oraz CIT, PIT i VAT, umiejętności władania językiem angielskim na poziomie umożliwiającym czytanie i rozumienie literatury przedmiotu, zdolności analitycznych i do interpretowania prawa, przydatnych kompetencji miękkich, niekaralności i polskiego obywatelstwa.

Resort oferuje nie tylko umową o pracę i benefitami płacowymi (jest 13-tka!), ale również dofinansowaniami do sportu i kultury, wypoczynku, kartą fitness oraz przyjaznym środowiskiem pracy. W siedzibie ma być kiosk pracowniczy, pokój dla rodzica z dzieckiem, biblioteka, bufet, poczta, bankomat, klimatyzowane pomieszczenia.

Zdaniem specjalistów treść ogłoszenia należy rozumieć nieco inaczej i jest to zapowiedź wprowadzania nowych podatków. – Nowy obszar wskazuje na potrzebę opracowywania nowych obciążeń podatkowych, a to skłania do wniosku że intencją MF jest rozwój działalności w tym zakresie. No cóż, aby pobudzić aktywność gospodarczą i społeczną najlepszy byłby kierunek, gdzie podatki nie utrudniają życia podatników, a już na pewno nie są tworzone nowe daniny – podkreśla Anna Misiak, doradca podatkowy, wiceprzewodnicząca Krajowej Rady Doradców Podatków .

Źródło: prawy.pl/innpoland.pl