Jeremy Sochan w San Antonio Spurs. Mamy Polaka w NBA!

Jeremy Sochan, fot. Instagram / Jeremy Sochan

Polski skrzydłowy Jeremy Sochan został wybrany podczas Draftu NBA 2022 przez San Antonio Spurs. Polacy znów mają swojego przedstawiciela w najlepszej koszykarskiej lidze na świecie.

Jeremy Sochan został wybrany w drafcie z numerem 9 przez pięciokrotnych mistrzów NBA – San Antonio Spurs. To pierwszy Polak w NBA od czasu, gdy w 2019 roku karierę zakończył Marcin Gortat. 19-letni skrzydłowy z uniwersytetu Baylor będzie czwartym Polakiem w NBA, po Cezarym Trybańskim, Macieju Lampe oraz Marcinie Gortacie. Jest pierwszym Polakiem wybranym z tak wysokim numerem, już w pierwszej rundzie draftu ligi NBA.

Zawodnik jest synem Anety Sochan, byłej zawodniczki Polonii Warszawa, która wyjechała do USA, aby grać w lidze akademickiej. Jego nieżyjący już ojciec był Amerykaninem (zginął w wypadku samochodowym w 2017 roku). Jeremy urodził się w Oklahomie, a wychowywał się w Wielkiej Brytanii. W lutym ubiegłego roku zadebiutował w reprezentacji Polski w meczu z Rumunią.

Trenerzy porównują jego styl gry do Scottiego Pippena, a jego ekstrawaganckie fryzury kojarzą się raczej z Dennisem Rodmanem. Polak mierzy 206 centymetrów wzrostu, a jego nominalna pozycja to niski skrzydłowy. Kilka dni temu skończył 19 lat. Zanim zadebiutuje na parkietach najlepszej ligi świata czekają go wrześniowe Mistrzostwa Europy.

Źródło: Polskie Radio