Jarosław Kaczyński zwycięzcą plebiscytu na Biologiczną Bzdurę Roku 2022. Te słowa słyszała cała Polska

Jarosław Kaczyński, fot. flickr / Piotr Drabik

Prezes PiS Jarosław Kaczyński wygrał plebiscyt na Biologiczną Bzdurę Roku 2022. “Nagrodzony” został za słynną wypowiedź dotyczącą alkoholizmu wśród kobiet.

REKLAMA

20 stycznia zakończyło się głosowanie na Biologiczną Bzdurę Roku 2022. Swój głos oddało 7456 osób. Organizator plebiscytu – Łukasz Sakowski, autor bloga totylkoteoria.pl – podkreślił, że wydarzenie ma charakter niekomercyjny. Główna nagroda trafiła w ręce Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS powiedział, że “mężczyźni potrzebują przeciętnie 20 lat picia do popadnięcia w alkoholizm, w przeciwieństwie do kobiet, którym wystarczą 2 lata”.

Wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego podczas spotkania w Ełku (woj. warmińsko-mazurskie) dotyczyła problemu dzietności Polek. Zdaniem prezesa PiS, rodzą one mało dzieci, bo “dają w szyję”. – Choć picie alkoholu jest niewątpliwie bardzo szkodliwe dla ludzkiego organizmu – silniej dla płci żeńskiej – to nie ma podstaw do wysuwania tez o dziesięciokrotnie większej podatności na uzależnienie z uwagi na płeć – skomentował autor bloga.

Drugie miejsce zajęła prezenterka Ane Piżl, która powiedziała, że płeć i orientacja seksualna są tak samo umowne, jak narodowość i wyznanie. – W rzeczywistości płeć jest niezmienną determinantą biologiczną, zaś orientacja i płeć nie są tożsamościami – skomentował organizator plebiscytu. Trzecią lokatę zajęła Justyna Socha. Przeciwniczka obowiązkowych szczepień otrzymała nagrodę za stwierdzenie, że “nie da się przeszczepić organu od martwego dawcy”. – Jeśli narządy zostaną pobrane odpowiednio wcześnie po śmierci i umieszczone we właściwych warunkach, to da się je następnie wykorzystać na cele transplantacji – wyjaśnił Łukasz Sakowski.

Źródło: Totylkoteoria.pl

REKLAMA