“Jarosław Kaczyński zna się na ekonomii lepiej niż minister finansów”. Hołd poddańczy Artura Sobonia

Artur Soboń, screen z YouTube / Radio ZET

Wiceminister Artur Soboń przyznał na antenie Radia ZET, że Jarosław Kaczyński lepiej zna się na ekonomii, niż minister finansów. – Jest naszym liderem – oznajmił polityk PiS.

REKLAMA

Gościem Bogdana Rymanowskiego w Radiu ZET był dziś Artur Soboń, wiceminister finansów odpowiedzialny za reformę tzw. “Polskiego Ładu”. –Jarosław Kaczyński lepiej zna się na ekonomii, niż minister finansów? – zapytał dziennikarz. – Tak, oczywiście. Jest naszym liderem – odpowiedział Artur Soboń z przekonaniem.

Bogdan Rymanowski był zaskoczony odpowiedzią polityka. – Dlaczego Jarosław Kaczyński zna się lepiej na ekonomii, niż Magdalena Rzeczkowska? – dopytywał. – Ekonomia jest dziś nauką społeczną. Jest szerszą nauką, niż wskaźniki makroekonomiczne. To nie matematyka, tylko zdolność do obserwowania procesów. Jarosław Kaczyński potrafi szerzej obserwować. Myślę, że pani minister podziela przekonanie, że Jarosław Kaczyński szerzej widzi pewne procesy, niż my w Ministerstwie Finansów – wyjaśnił.

Internauci skojarzyli wypowiedź Artura Sobonia ze sceną z kultowego filmu “Miś”, gdy trener Wacław Jarząbek oddał hołd prezesowi KS Tęcza Ryszardowi Ochudzkiemu. “To mówiłem ja, Soboń Artur. I zapomniałem jeszcze dodać, że prezes ma usta słodsze od malin. Łubu dubu…” – skomentował jeden z internautów. “Wielki Kierownik i Wielki Przywódca zna się najlepiej na wszystkim. Soboń stara się o jedynkę na liście” – brzmiał inny komentarz.

Źródło: Radio ZET

REKLAMA