Jarosław Kaczyński przywołuje Morawieckiego do porządku. „Gdyby nie moje poparcie, nie byłby tym, kim jest”

Jarosław Kaczyński, fot. flickr / Piotr Drabik

Jarosław Kaczyński udzielił wywiadu prorządowemu tygodnikowi „Gazeta Polska”. Przyznał w nim, że Mateusz Morawiecki ma jego zaufanie, ale zaznaczył, że w polityce może się wszystko wydarzyć.

Lider PiS był pytany o przyszłość Mateusza Morawieckiego w roli premiera. „Ma moje poparcie i zaufanie” – stwierdził Kaczyński. Polityk dodał, że „gdyby nie miał (zaufania – przyp. red.), to nie byłby tym, kim jest„. Lider PiS-u podkreślił, że jego wsparcie na razie gwarantuje utrzymanie obecnej pozycji Mateuszowi Morawieckiemu. 

Kaczyński przyznał jednak, że jego wsparcie dla premiera może za jakiś czas okazać się niewystarczające. – Oczywiście może się tak wydarzyć, że mój głos nie będzie miał takiego znaczenia – zaznaczył Jarosław Kaczyński. To tylko fragment wywiadu, który opublikował portal Niezależna.pl. Całość ma ukazać się w “Gazecie Polskiej” w środę. 

Z wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego wyłania się przekaz, który Mateusz Morawiecki może potraktować jako ostrzeżenie. Przypominanie, że jest on premierem namaszczonym przez prezesa PiS, to jasny sygnał, że premier musi realizować założenia władz partii, a nie skupiać się na własnych celach.

Źródło: Niezalezna.pl