Jarosław Kaczyński już wie, że Polaków czeka ciężka zima! “Trzeba palić wszystkim, poza oponami i innymi szkodliwymi rzeczami”

Jarosław Kaczyński, fot. flickr / Piotr Drabik

Jarosław Kaczyński podczas spotkania z działaczami i sympatykami PiS w Nowym Targu powiedział, że w “trzeba w tej chwili palić wszystkim, oczywiście poza oponami i tymi podobnymi rzeczami, bo Polska musi być ogrzana”.

REKLAMA

Prezes Prawa i Sprawiedliwości nie ukrywa już, że w Polsce panuje kryzys energetyczny, który da o sobie znać za kilka miesięcy. Jedno z pytań, przeczytane przez moderatorkę podczas spotkania w Nowym Targu (woj. małopolskie), brzmiało: “Mamy kryzys energetyczny. Jest drogi węgiel i gaz, bo w Polsce została przyjęta najbardziej rygorystyczna ustawa antysmogowa, która uderza w najbiedniejszych, ograniczając palenie drewnem. Czy rząd planuje coś z tą sprawą zrobić? Czy rząd uchyli zakaz palenia drewnem?”.

Kaczyński nie miał dobrych wieści. – Trzeba w tej chwili palić wszystkim, oczywiście poza oponami i tymi podobnymi rzeczami, […] bo po prostu Polska musi być ogrzana. Tu jest pewna tradycja palenia, zresztą w wielu [innych – przyp. red.] miejscach jest jeszcze taka tradycja palenia drewnem, to spokojnie można w ten sposób palić – odpowiedział Jarosław Kaczyński.

Jego wypowiedź spowodowała lawinę komentarzy. “To piękne podsumowanie rządów PiS” – napisał Marcin Tyc, dziennikarz “Historia Bez Cenzury”. “Po dzisiejszym dniu już chyba nawet PiS wie, że Kaczyński zaczął kondukt pogrzebowy władzy PiS w Polsce” – napisał były szef MSWiA Bartłomiej Sienkiewicz. “Kaczyńskiego rady palić czym się da. Oto ‘efekt’ rządów 7-letnich PiS” – napisał inny użytkownik Twittera.

Źródło: gazeta.pl

REKLAMA