Jarosław Gowin wygwizdany podczas Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Kibice nie wytrzymali!

Jarosław Gowin, fot. KPRM

To miała być piękna uroczystość, w której dawni mistrzowie olimpijscy namaszczają swoich następców. Na uroczystości pojawił się także Jarosław Gowin, który w imieniu premiera Mateusza Morawieckiego wręczał medale siatkarzom legendarnej drużyny Huberta Wagnera. Kibice nie wytrzymali i podczas jego przemówienia wygwizdali polityka.

Od piątku w Krakowie trwa XVIII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. Polscy siatkarze w świetnym stylu pokonali Norwegię (3:0) i Azerbejdżan (3:0), a w niedzielę zmierzą się z Egiptem.

Po drugim spotkaniu naszej reprezentacji, zaplanowano małą uroczystość. Pojawili się na niej członkowie legendarnej drużyny Huberta Jerzego Wagnera, mistrzowie świata i olimpijscy w siatkówce. Byli siatkarze odebrali Medale 100-lecia Odzyskania Niepodległości przyznane przez premiera Mateusza Morawieckiego z rąk Jarosława Gowina.

Jarosław Gowin w trakcie swojego przemówienia został wygwizdany. – Drużyna Huberta Wagnera to byli gladiatorzy. Do dziś jesteśmy z was dumni. Dzięki waszemu przykładowi nasza siatkówka odnosi teraz sukcesy. Mamy teraz też prawdziwych gladiatorów. Lećcie do Tokio po złoty medal – mówił Gowin, którego słowa nie były w stanie przebić się przez tłum kibiców. Na trybunach zasiadło sześć tysięcy widzów, czyli niemal połowa hali.

To nie pierwsza sytuacja, gdy polityk jest wygwizdywany przez kibiców w trakcie spotkań reprezentacji. Wcześniej taki los spotkał Donalda Tuska, który przemawiał na mistrzostwach świata w siatkówce czy Beatę Szydło przy okazji mistrzostw Europy w piłce ręcznej.

Źródło: Twitter; sport.pl