Jarosław Gowin kpi z „łaskawego” premiera. Były wicepremier współczuje przedsiębiorcom

Jarosław Gowin, fot. KPRM

Podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu były wicepremier Jarosław Gowin spotkał się z przedsiębiorcami. Podczas rozmowy lider Porozumienia przyznał, że wielokrotnie namawiał premiera Morawieckiego, aby nie podnosił podatków.

Właściciele małych firm pytali Jarosława Gowina, co ich spotka, gdy ustawy z tzw. „Polskiego Ładu” wejdą w końcu w życie. Były wicepremier nie ukrywał, że im współczuje. – Wielokrotnie interweniowałem u premiera Mateusza Morawieckiego, by nie podnosił podatków przedsiębiorcom, którzy odrabiają straty po pandemii – zapewniał Gowin.

Były wicepremier wykpił też narrację rządu w sprawie podniesienia składki zdrowotnej. – Premier chciał pierwotnie podnieść obciążenia o 50 proc., teraz łaskawie zgodził się na… 50 proc – miał powiedzieć Gowin podczas spotkania z przedsiębiorcami.

Słowa Gowina to nawiązanie do projektu rządu, który zakłada wprowadzenie 4,9-proc. składki zdrowotnej dla przedsiębiorców. Pierwotne założenia mówiły, że składka wyniesie aż 9 proc. Premier przedstawiał projekt, jako „kompromisowy” i „wsłuchujący się w głosy przedsiębiorców”.

Źródło: Fakt