Jagiellonia ogłosiła nazwisko nowego szkoleniowca! Wcześniej prowadził Lechię Gdańsk

fot. jagiellonia.pl

Jagiellonia Białystok ma nowego trenera. Został nim Piotr Nowak. Tym samym zastąpi on na tym stanowisku zwolnionego Ireneusza Mamrota. Dla 57-letniego szkoleniowca będzie to drugie podejście do PKO Ekstraklasy. W latach 2016-17 prowadził on Lechię Gdańsk.

Przypomnijmy, że Jagiellonia po rozstaniu z trenerem Ireneuszem Mamrotem, pozostawała bez trenera od 23 grudnia. Głównym powodem były słabe wyniki. Jagiellonia zajmuje bowiem dopiero 11. miejsce w ekstraklasie i ma 24 punkty. Jej przewaga nad strefą spadkową wynosi osiem punktów.

Niedługo po zwolnieniu Ireneusza mamrota ruszyła giełda nazwisk trenerów, który mogłyby objąć zespół. Jak podawał jako pierwszy kilka dni temu serwis sport.pl, nowym trenerem zostanie Piotr Nowak. Dzisiaj już wiemy, że to pewna informacja, ponieważ klub z Białegostoku już oficjalnie o tym poinformował.

Nowak był bezrobotny od września 2017 roku, kiedy rozstał się z Lechią Gdańsk, z którą w sezonie 2016/17 do ostatniej kolejki walczył o mistrzostwo Polski, kończąc rozgrywki na czwartym miejscu. Następnie krótko był dyrektorem sportowym gdańskiego klubu.

Wcześniej Nowak pracował w Stanach Zjednoczonych, gdzie był asystentem trenera reprezentacji USA. Trenował też kadrę U23, a także dwa zespoły MLS – DC United (2004-06) i Philadelphia Union (2010-12). Z klubem z Waszyngtonu w 2004 roku sięgnął po mistrzostwo ligi. Jego nazwisko przewijało się w mediach również w kontekście objęcia reprezentacji Polski po tym, jak zostawił ją Paulo Sousa.

Źródło: jagiellonia.pl