Jadwiga Emilewicz nie słyszała słów Kaczyńskiego o paleniu wszystkim oprócz opon. “Cała Polska słyszała”

Jadwiga Emilewicz, screen z YouTube / RMF24

Była wicepremier Jadwiga Emilewicz w rozmowie z RMF FM przyznała, że nie słyszała kontrowersyjnej wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego, który polecił Polakom palenie w piecach wszystkim wszystkim poza oponami.

REKLAMA

Jadwiga Emilewicz, posłanka klubu PiS, była gościem Kazimiery Szczuki w RMF FM. Jeden z wątków rozmowy dotyczył słów Jarosława Kaczyńskiego z września ub.r. Prezes PiS powiedział wtedy, że “trzeba w tej chwili palić wszystkim, oczywiście poza oponami i tymi podobnymi rzeczami, […] bo po prostu Polska musi być ogrzana”. Była to odpowiedź Kaczyńskiego na kryzys energetyczny, który sprawił, że Polacy drżeli o opał na zimę.

Choć słowa prezesa odbiły się szerokim echem i były komentowane przez wszystkich, to okazuje się, że Jadwiga Emilewicz… nic takiego nie słyszała. – Ja nie słyszałam takiej wypowiedzi – stwierdza posłanka PiS. – Cała Polską ją słyszała – zauważyła prowadząca rozmowę Kazimiera Szczuka. – Znam zdanie Jarosława Kaczyńskiego sprzed wojny na Ukrainie i wiem doskonale, że palenie w piecu węglem nie jest marzeniem XXI-wiecznej Polski – skomentowała Emilewicz.

Internauci przypomnieli, że Jadwiga Emilewicz już raz zasłaniała się w podobny sposób. W 2020 roku na sali plenarnej Jarosław Kaczyński miał nazwać posłów opozycji “chamską hołotą”. Choć jego słowa słyszała znaczna część obecnych posłów, to nie słyszała tego Emilewicz, która stała… metr od prezesa PiS. Była wicepremier zasłania się wtedy tym, że “kilku ministrów zaczęło mówić głośniej”, a ponadto nie prezes nie zrobił niczego niestosownego.

Źródło: RMF FM, Gazeta.pl

REKLAMA