Jacek Kurski nie jest już prezesem TVP! Teraz wejdzie do rządu?

Jacek Kurski, fot. Newseria

Rada Mediów Narodowych odwołała Jacka Kurskiego z funkcji prezesa TVP. Nieoficjalnie wiadomo, że decyzja ma związek z przejściem Kurskiego do rządu.

Portal i.pl, należący do orlenowskiej spółki Polska Press, poinformował, że Rada Mediów Narodowych odwołała dotychczasowego prezesa TVP z funkcji. Wniosek został zgłoszony przez przewodniczącego RMN Krzysztofa Czabańskiego. Poparli go wszyscy członkowie Rady. Obowiązki prezesa TVP będzie pełnił Mateusz Matyszkowicz, jedyny członek zarządu spółki.

Dziennik „Rzeczpospolita” spekuluje, że dymisja ma związek z przejściem Jacka Kurskiego do rządu. „Politycy są zaskoczeni informacjami o dymisji szefa TVP, ale nie wykluczają, że wydarzenia mogły przyspieszyć i Kurski może wejść do rządu ‚na kogoś więcej, niż minister'” – donosi „Rz” na swoim portalu rp.pl.

Jacek Kurski został powołany na stanowisko prezesa TVP w styczniu 2016 roku. Po odwołaniu w marcu 2020 roku, wrócił do zarządu kilka miesięcy później. Jeszcze w sierpniu ponownie został szefem TVP. Internauci nazywali Telewizję Polską pod jego wodzą za „Kurwizję”.

Źródło: i.pl, rp.pl