InPost zawiesił część swoich usług w obawie przed wichurami. “W sobotę nie wychodźcie z domku”

fot. Wikimedia

Silny wiatr, a także niepokojące prognozy pogody wpłynęły na decyzję firmy InPost o zmianie działalności paczkomatów w najbliższych dniach. Spółka zachęca do pozostania przez weekend w domu, aby nie narażać klientów na niebezpieczeństwo.

REKLAMA

Prezes InPostu Rafał Brzoska poinformował na portalu LinkedIn, że firma zawiesza działanie usługi “Paczka w weekend”. Chodzi o to, aby kurierzy nie musieli pracować w sobotę i niedzielę, gdy nad Polską pojawią się groźne wichury. Już w czwartek firma wydłużyła czas odbioru paczek z paczkomatów o 48 godzin.

Firma nie pobierze żadnych opłat za nadane już paczki z dostawą weekendową. – Przepraszamy i prosimy, by odbierać przesyłki albo dziś, albo w niedzielę, a w sobotę nie wychodźcie z domku – napisał w piątek Rafał Brzoska. Paczki dotrą do paczkomatów w poniedziałek rano, ponieważ wtedy sytuacja pogodowa powinna się uspokoić.

IMGW wydało na sobotę następujące ostrzeżenia: alert trzeciego stopnia obowiązuje na terenie województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego oraz części województw: lubuskiego, wielkopolskiego, mazowieckiego i warmińsko-mazurskiego. W pozostałej części kraju obowiązuje alert drugiego stopnia.

Źródło: Business Insider Polska

REKLAMA