Incydent na spotkaniu Andrzeja Dudy w Brzezinach! Mieszkańcy głośno skandowali “Nie dla CPK!”

Andrzej Duda, fot. KPRP

Głośne okrzyki przeciwników Centralnego Portu Komunikacyjnego przerwały wystąpienie prezydenta Andrzeja Dudy, który pojawił się w Brzezinach (woj. łódzkie) na spotkaniu z mieszkańcami. Z sali skandowano “Nie dla CPK!”. W odpowiedzi na to, prezydent mówił o konieczności rozwoju infrastruktury i możliwościach, jakie ona daje.

REKLAMA

Prezydent Andrzej Duda spotkał się w piątek z mieszkańcami z mieszkańcami powiatu brzezińskiego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Brzezinach. W swym wystąpieniu mówił m.in. o trwającej obecnie w Polsce dyskusji o CPK. – Myślę tu o tych, którzy zgłaszają się z protestami, swymi wątpliwościami co do wielkiej inwestycji, jaką jest Centralny Port Komunikacyjny – powiedział. W reakcji na jego słowa, przemówienie prezydenta został przerwane, a część mieszkańców skandowała “Nie dla CPK”.

Cieszę się, że państwo jesteście na tym spotkaniu, że jesteście reprezentowani jako mieszkańcy powiatu, województwa. Z tego względu, że są ważne inwestycje, które w kraju demokratycznym wymagają dyskusji, powinny być dyskutowane, ale które także, powinny być realizowane – zaznaczył Andrzej Duda. Dodał, że “chce o tym mówić, bo ci, którzy pamiętają moją wizytę w 2015 roku pamiętają, że mówiłem wtedy o rozwoju Rzeczypospolitej, że mówiłem wtedy, że Polska potrzebuje tego rozwoju. Nie mówiłem wtedy, że wystarczy, że lotnisko jest w Berlinie”.

Te inwestycje wymagają terenów, nakładów z pieniędzy publicznych, europejskich oraz różnego rodzaju funduszów. Jest też tak, że te inwestycje wymagają niestety gruntów. Realizowane są procesy wykupów, także jeśli trzeba, procesy wywłaszczeniowe, zgodne z obowiązującymi przepisami, zgodnie z nowoczesnymi zasadami, które obowiązują w każdym państwie – podkreślił Andrzej Duda. 

Źródło: Radio ZET; Twiiter/Iwona Śledzińska-Katarasińska


REKLAMA