Grzegorz Schetyna stracił prawo jazdy. Jechał ponad 120 km/h w terenie zabudowanym

Grzegorz Schetyna, fot. flickr / Senat RP

Grzegorz Schetyna jechał w terenie zabudowanym 123 km/h. Został zatrzymany w miejscowości Sierakówek w woj. mazowieckim. Znacznie przekroczył prędkość. “Byłem przekonany, że opuściłem już teren zabudowany” – poinformował.

REKLAMA

Jak poinformował serwis Polsat News, Grzegorz Schetyna poseł Kolacji Obywatelskiej został zatrzymany w miejscowości Sierakówek między Gostyninem a Kutnem. Z nieoficjalnych informacji wynika, że były przewodniczący KO miał jechać z prędkością 123 km/h w terenie zabudowanym. Polityk przekroczył prędkość aż o 73 km/h. Zapłacił 2,5 tys. zł mandatu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Zgodnie z przepisami drogowymi policja może zatrzymać prawo jazdy, gdy kierowca przekroczy prędkość w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h. “Policjant […] zatrzyma wydane w kraju prawo jazdy za pokwitowaniem w przypadku ujawnienia czynu polegającego na […] kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym” – czytamy w art. 135 pkt 2 ustawy Prawo o ruchu drogowym. Kierowcy z podobnym problemem mogą skorzystać z usługi: obsługa prawna firm.

Przypomnijmy, że to drugi raz w ostatnim czasie, gdy polityk KO popełnia podobne wykroczenie. W listopadzie ubiegłego roku za przekroczenie prędkości ukarany został Donald Tusk. Według medialnych doniesień miał jechać 107 km/h. Polityk otrzymał mandat w wysokości 500 zł.

Źródło: polsatnews.pl; Twitter

REKLAMA