Grzegorz Braun zdjęty z wizji w TVP Info. Mówił niezgodnie z linią propagandową rządzących

screen z YouTube / Grzegorz Braun

Do skandalu doszło w programie „Minęła 20” w TVP Info. Poseł Konfederacji Grzegorz Braun podczas rozmowy pokazywał książkę podważającą prawdziwość pandemii koronawirusa. Prowadzący program Adrian Klarenbach wielokrotnie upominał polityka, zaznaczając, że lokowanie produktu jest płatne. W efekcie Brauna zdjęto z wizji.

Dyskusja w programie dotyczyła pandemii koronawirusa. Grzegorz Braun przez cały program pokazywał książkę, która neguje szczególną szkodliwość wirusa. Zachowanie posła krytykował prowadzący program Adrian Klarenbach.

Ostatni raz pana proszę, aby odłożył pan książkę, bo to jest program publicystyczny, a nie program śniadaniowy ani kawka wieczorna. Nie lokujemy produktów w tym programie. Za takie rzeczy się generalnie płaci – mówił prowadzący do Brauna. – Uprzedzam, że jeśli pan nie posłucha mojej prośby, to zostanie nam tylko fonia, a obrazek w pamięci widzów – ostrzegł.

Gdy Braun nie podporządkował się prośbie, Klarenbach poprosił o zdjęcie obrazu. Ostatecznie polityk Konfederacji w ogóle zrezygnował z udziału w programie w formie audio i się wyłączył.

Źródło: WirtualneMedia.pl