Goście programu „Pytanie na śniadanie” w TVP2 przypomnieli rządzącym o Pegasusie. Grafiki na ich bluzach to ukryty rebus

screen z TVP2

W programie „Pytanie na śniadanie” w TVP2 gośćmi była para cyklistów, która opowiadała o swojej pasji do tzw. kolarstwa romantycznego. Rozmówcy wystąpili na antenie w bluzach z nadrukami, które składają się w wymowne hasło.

Gośćmi programu „PnŚ” byli Kamila Pociech, analityczka biznesowa oraz Jakub Szalaty, przedsiębiorca. W programie prowadzonym przez Małgorzatę Tomaszewską i Aleksandra Sikorę mieli opowiadać o kolarstwie romantycznym, czyli stylu jazdy na rowerze szosowym, opierającym się na pozyskiwaniu przyjemności z podróży. 

Ich występ przeobraził się w manifest polityczny, ponieważ bohaterowie programu mieli na sobie bluzy z nietypowymi nadrukami. Szalaty ubrany był w bluzę z pegazem, natomiast Pociech miała ubranie z literami „U” i „S”. Rebus tworzył hasło „Pegasus”, czyli program szpiegujący, wykorzystywany przez obecną władzę do inwigilowania opozycji.

Od dłuższego czasu PiS, rząd oraz funkcjonariusze TVP nie chcieli poruszyć tematu Pegasusa w reżimowych mediach. Więc postanowiliśmy go tam przemycić w ramach obywatelskiego protestu, na sobie. Ten tekst piszemy w niedzielę 9 stycznia, aby nikt nie twierdził po publikacji materiału, że przesłanie płynące z naszych bluz to przypadek. Protestujcie przy każdej okazji, do skutku!” – tłumaczyli goście programu.

Źródło: Niebezpiecznik.pl