Gołoledź sparaliżowała sytuację na drogach w Białymstoku. Komunikacja miejska nie działa, a prezydent zaapelował o odwołanie zajęć w szkołach

fot. Twitter / Marcin Połowianiuk

Synoptycy IMGW wydali ostrzeżenia drugiego stopnia dla całego województwa podlaskiego z powodu oblodzenia dróg. Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski przekazał, że nie działa komunikacja miejska, a zajęcia w szkołach mają zostać odwołane.

REKLAMA

Wstrzymaliśmy ruch autobusów. Panująca gołoledź uniemożliwia bezpieczne poruszanie się nimi po drogach. Firmy odśnieżające już kolejny raz posypują ulice solą. Niestety padający deszcz natychmiast zamarza. Uważajcie na siebie” – napisał przed godziną 7 prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. Po godzinie 8 sytuacja się poprawiła. “Autobusy będą stopniowo wyjeżdżały na ulice. Cały czas monitorujemy warunki drogowe. Jeśli stan ulic się pogorszy będziemy o tym informowali na bieżąco. Jest lepiej, ale zachowujmy ostrożność” – zaapelował samorządowiec.

Z powodu trudnych warunków na drodze prezydent zapowiedział odwołanie zajęć szkolnych. “Zaapelowałem do dyrektorów szkół, aby z uwagi na trudną sytuację komunikacyjną odwołali zajęcia dydaktyczne w szkołach. Dzieciom, które dotrą do szkół zostanie zapewniona opieka wychowawcza w świetlicach” – poinformował Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku. Informacji należy szukać na stronach internetowych szkół.

Podobna sytuacja ma miejsce w innych regionach Podlasia. Aktualnie z powodu gołoledzi ruch jest wstrzymany w regionie m.in. na: DK 19 rejon miejscowości Dobromil, DK 19 Bielsk Podlaski – Siemiatycze, DK 65 Dziękonie (Mońki – Knyszyn), DK 61 Grajewo – Rajgród.

Kiepskie warunki drogowe panują również w innych częściach kraju, m.in. w województwach opolskim, lubelskim i wielkopolskim. Część dróg jest wyłączona z ruchu, a służby apelują o zachowanie ostrożności. IMGW informuje, że najtrudniejsza sytuacja jest we wschodniej połowie kraju.

Źródło: Twitter / Tadeusz Truskolaski, RMF FM, “Kurier Poranny”

REKLAMA