Elżbieta Witek przyznała w ubiegłym roku 1,5 mln zł nagród dla pracowników Kancelarii Sejmu. Tak wygląda Polski Ład dla swoich?!

Elżbieta Witek, screen z YouTube / Sejm RP

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek przyznała w 2021 roku pracownikom Kancelarii Sejmu aż 1,5 mln zł w formie nagród za “szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej”. Tym samym pracownicy izby niższej polskiego parlamentu nie muszą się przejmować ani inflacją, ani Polskim Ładem.

REKLAMA

Dziennik “Super Express” ujawnił, że szefowa Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska otrzymała w ubiegłym roku dwie nagrody. Pierwsza z nich wyniosła 9 364,03 zł, a druga 12 997,41 zł. Decyzję w tej sprawie osobiście podjęła marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Nagrody trafiły także do innych pracowników Kancelarii Sejmu.

Zastępcy szefowej kancelarii Sejmu Agnieszki Kaczmarskiej otrzymali ponad 41 tysięcy złotych dodatków, które wypłacane były w formie nagród. Pozostali urzędnicy również otrzymali dodatkowe środki, ale w znacznie mniejszej wysokości. Średnio to bowiem 2 908,56 zł. W uzasadnieniu przyznania nagród podano enigmatycznie, że chodzi o “szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej”.

W sumie w 2021 roku pracownikom kancelarii wypłacono 1,5 mln złotych w formie nagród. W przeciwieństwie do pozostałej części społeczeństwa, podwładni marszałek Witek nie muszą się przejmować ani szalejącą drożyną w sklepach, która jest spowodowana gigantyczną inflacją, ani nawet “Polskim Ładem”.

Źródło: Super Express

REKLAMA