Egzotyczny transfer polskiego piłkarza. Były reprezentant Polski przenosi się na Islandię

fot. Leiknir Reykjavík

Pięciokrotny reprezentant Polski Maciej Makuszewski po półrocznej przerwie znalazł nowy klub. Były zawodnik Jagielloni Białystok przenosi się na Islandię, gdzie zagra w Leiknirze Reykjavík.

Maciej Makuszewski został nowym zawodnikiem ósmej drużyny islandzkiej ekstraklasy, Leikniru Reykjavík. Skrzydłowy od pół roku pozostawał bez klubu, po tym jak zakończył grę w Jagielloni Białystok. W nowym klubie, spotka innego Polaka, Patryka Hryniewieckiego.

Kibice nie kryją zaskoczenia transferem, ponieważ Islandia nie jest popularnym kierunkiem dla polskich piłkarzy. Spekulowało się, że Makuszewski trafi do Wieczystej Kraków, która skupuje doświadczonych graczy. Zainteresowany jego usługami był również izraelski Hapoel Nof HaGalil.

Nowy zawodnik islandzkiej ekstraklasy zaliczył pięć występów w reprezentacji Polski, gdy selekcjonerem polskiej kadry był Adam Nawałka. Oprócz występów w polskiej lidze, Makuszewski występował w rosyjskim Tereku Grozny, a także portugalskiej Vitórii Setúbal. Najwięcej występów w Ekstraklasie zanotował w Lechu Poznań.

Źródło: 90minut.pl