Dzisiaj startuje konkurs Eurowizji Junior 2021! Jak zagłosować na naszą reprezentantkę?

fot. Wikimedia Commons

Już w niedzielę nasza reprezentantka – Sara James powalczy o zwycięstwo podczas Eurowizji Junior 2021. Polska jest wymieniana wśród faworytów tego konkursu. Jak oddać głos na polską wokalistkę?

Sara James wygrała 4. edycję „The Voice Kids”. W programie oczarowała jurorów i widownię śpiewając piosenki „Anyone” z repertuaru Demi Lovato czy „The Greatest Love of All” Whitney Houston. Teraz polska wokalistka w niedzielę ,dzięki wygranej w „Szansie na sukces” będzie reprezentować Polskę na Eurowizji Junior w centrum La Seine Musicale w Paryżu. Utwór, który zaprezentuje podczas światowego wydarzenia, nosi tytuł „Somebody”. Niedawno w internecie pojawiło się nagranie, na którym widać fragmenty próby Sary James. Choreografia na występ podczas Eurowizji Junior 2021 została stworzona przez samego Augustina Eugurollę.

Transmisję na żywo z Eurowizji Junior 2021 będzie można oglądać na kanale TVP 1 lub za pośrednictwem oficjalnego kanału YouTube – Junior Eurovision. Emisja rozpocznie się o 16.00.

Wyniki Eurowizji Junior to suma głosów oddanych przez widzów (50% wszystkich punktów) oraz tych przyznanych przez jury (50% wszystkich punktów). Finał Eurowizji Junior 2021 odbędzie się w niedzielę, ale głosy można było oddawać już od 17 grudnia za pośrednictwem specjalnej strony internetowej vote.junioreurovision.tv.

Pierwsza tura głosowania ruszyła w piątek 17 grudnia o godzinie 20.00 i kończy w niedzielę 19 grudnia o godzinie 15.59, tuż przed rozpoczęciem transmisji Eurowizji Junior z La Seine Musicale.

Aby oddać ważny głos, każdy musi wybrać trzy najlepsze piosenki i kliknąć przycisk: VOTE. Zgodnie z regulaminem Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci można zagłosować na reprezentanta swojego kraju. Druga tura głosowania rozpocznie się po wykonaniu ostatniej konkursowej piosenki w czasie transmisji Eurowizji Junior. Będzie można głosować przez około 15 minut. Także trzeba wybrać 3 piosenki i można oddać głos na swój kraj.

Wyniki głosowania zostaną ogłoszone w trakcie finału 19. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Zwycięzcę poznamy około 18.30.

Źródło: YouTube/ESC Rolly