Dziennikarz TVN zamordowany w Parku Śląskim w Chorzowie! Podejrzanym jest mąż jego kochanki

fot. Pixabay

W nocy z soboty na niedzielę w Parku Śląskim w Chorzowie doszło do dramatycznych scen. Nieznany mężczyzna ugodził nożem 29-letniego Pawła K., dziennikarza TVN. Niestety mimo podjętej reanimacji nie udało się go uratować.

Do zdarzenia doszło w Chorzowie. 29-letni Paweł K. przebywał tam razem ze swoją 33-letnią znajomą, mieszkanką Jastrzębia Zdroju. Ok. g. 0.30 para zaparkowała bmw na parkingu. Wtedy miał podejść do nich nieznany mężczyzna i zadać pierwszy cios nożem w głowę dziennikarza. Następnie doszło do bójki poza samochodem. Sprawca miał zadać Pawłowi K. kilkadziesiąt kolejnych ciosów nożem w okolice głowy i klatki piersiowej.

Ofierze udało się wrócić do samochodu. Kobieta zawiozła partnera do Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach. Mimo przeprowadzonej reanimacji, Pawła K. nie udało się uratować. Zdaniem pracowników pogotowia, których cytuje dziennik „Fakt”, mężczyzna miał silny krwotok, którego nie udało się zatamować.

Policja nie spekuluje, kto mógł dokonać morderstwa. Niewykluczone, że sprawcą jest mąż 33-letniej partnerki dziennikarza, który dowiedział się o romansie żony. Dziennik „Fakt” donosi, że para poznała się cztery miesiące temu przez internet. Kobieta chciała się rozwieść z mężem. – Zatrzymano mężczyznę, z którym trwają czynności. Przypuszczamy, że osoba ta mogła mieć tylko pośredni związek z tym zdarzeniem, być może w charakterze zacierania śladów bądź pomocnictwa dla sprawcy tego przestępstwa – powiedział Cezary Golik, szef Prokuratury Rejonowej w Chorzowie.

29-letni Paweł K. był dziennikarzem TVN. Kilka lat temu zaczął pracę w katowickim oddziale stacji, a trzy lata temu przeniósł się do gdańskiego oddziału TVN, gdzie pracował m.in. przy realizacji programu „Dzień Dobry TVN”. W najbliższych dniach zostanie przeprowadzona sekcja zwłok mężczyzny.

Źródło: Fakt