Dziennikarka TVP dostanie pracę w PZPN. Wiadomo, jaki będzie zakres jej obowiązków

Aleksandra Rosiak, screen z YouTube / Fakt24

Aleksandra Rosiak, w przeszłości prowadząca programy „Pytanie na śniadanie” oraz „Kawa czy herbata”, zostanie dyrektorem departamentu komunikacji i mediów Polskiego Związku Piłki Nożnej. Zastąpi na tym stanowisku Janusza Basałaja.

O zmianach kadrowych w PZPN poinformował dziennikarz Krzysztof Stanowski. „Aleksandra Rosiak, w przeszłości prowadząca programy „Pytanie na śniadanie” oraz „Kawa czy herbata”, zastąpi Janusza Basałaja w PZPN na stanowisku dyrektora komunikacji i mediów” – napisał właściciel portalu Weszło.

Aleksandra Rosiak pracowała dla TVP od 2004 roku. Na początku była zatrudniona w TVP Wrocław. Telewidzom najbardziej znana jest jednak z późniejszych lat pracy, kiedy prowadziła programy „Kawa czy herbata” oraz „Pytanie na śniadanie”. Pół roku temu została dyrektorem departamentu komunikacji i PR oraz rzecznikiem prasowym Sieci Badawczej Łukasiewicz.

Kobieta na stanowisku zastąpi Janusza Basałaja, bliskiego współpracownika Zbigniewa Bońka. To kolejna osoba, która straciła pracę, po tym jak nowym prezesem piłkarskiej centrali został Cezary Kulesza. Wcześniej z pracą w PZPN pożegnali się sekretarz generalny Maciej Sawicki, doradca zarządu Piotr Burlikowski, dyrektor sportowy Stefan Majewski oraz szef szkoły trenerów Dariusz Pasieka.

Źródło: Twitter / Krzysztof Stanowski, sport.pl