Dzieci i opiekunki biegły po drodze szybkiego ruchu. O krok od tragedii w Chorzowie

W sieci pojawiło się nagranie, które mrozi krew w żyłach. Grupka dzieci wraz z opiekunkami biegła wzdłuż barierki energochłonnej na trasie szybkiego ruchu w Chorzowie. Sprawą zajmuje się już policja.

Do zdarzenia doszło w środowy poranek na Drogowej Trasie Średnicowej w Chorzowie (woj. śląskie). Nagranie z kamerki samochodowej zostało opublikowane w mediach społecznościowych. Widać na nim sporą grupę dzieci z pleckami, a także osoby dorosłe, które przebiegają wzdłuż barierki energochłonnej na trasie szybkiego ruchu. Panowały wtedy trudne warunki atmosferyczne.

Okazuje się, że autokar, którym podróżowały dzieci brał udział w zdarzeniu drogowym. Policja stara się wyjaśnić, dlaczego opiekunowie dzieci podjęli decyzję o opuszczeniu pojazdu i przemieszczeniu bez pomocy ze strony służb. „Nie wiemy, jakie były motywy takiej decyzji, wyjaśni to prowadzone w tej sprawie śledztwo” – skomentowała KMP z Chorzowa.

Policjanci ustalili już personalia opiekunek wycieczki. „Komendant miejskiej policji w Chorzowie wszczął czynności wyjaśniające z art. 160 Kodeksu Karnego, który mówi o „narażeniu człowieka na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia” – przekazali PolsatNews.pl funkcjonariusze śląskiej policji. 

Źródło: PolsatNews.pl