Duże zmiany dla kierowców. Będą obowiązywać już wkrótce

fot. Pexels

Ważne zmiany nadchodzą dla kierowców, którzy nie będą musieli wozić ze sobą prawa jazdy. Jak się okazuje zmiany zaczną obowiązywać już od 5 grudnia. Ministerstwo Cyfryzacji w piątek podpisało odpowiednie dokumenty.

Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało, że jeszcze w tym roku, bo od 5 grudnia nie będziemy musieli mieć ze sobą prawo jazdy. Wystarczy, że będziemy je mieć w telefonie, a dokładnie w aplikacji mObywatel. Dokument w tej sprawie został podpisany przez Marka Zagórskiego, ministra cyfryzacji.

Dwa lata temu podjęliśmy decyzję, dzięki której Polacy nie muszą mieć przy sobie dowodu rejestracyjnego samochodu oraz dokumentu potwierdzającego jego ubezpieczenie. Dzisiaj zrobiliśmy kolejny krok. Za trzy miesiące będziemy mogli zostawić prawo jazdy w domu albo skorzystać z aplikacji mObywatel, do czego zresztą bardzo zachęcam” – powiedział minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Resort cyfryzacji zachęca do pobrania aplikacji mObywatela. Jest to idealne rozwiązanie dla właścicieli oraz współwłaścicieli pojazdów, czyli wszystkich osób, które są zarejestrowane w Centralnej Ewidencji Pojazdów jako posiadacze np. samochodów czy motorów.

W aplikacji znajdziemy m.in. mPojazd. Zobaczymy tam odzwierciedlenie naszych danych z dowodu rejestracyjnego, polisy OC, a także karty pojazdu. Dodatkowo w aplikacji mamy możliwość sprawdzenia punktów karnych.

Źródło: RadioZet.pl