Dostałeś smsa od Netflixa? Uważaj, to może być oszustwo!

fot. Pexels

Oszuści wykorzystują nową metodę i podszywając się pod Netflixa, rozsyłają SMS-y o rzekomej odrzuconej płatności za subskrypcję. Podają link, który prowadzi do strony wyłudzającej dane do logowania i karty płatniczej. Jeśli otrzymasz taką wiadomość, to od razu ją usuń.

Pomysłowość oszustów nie zna granic. Tym razem znaleźli inny sposób na wyłudzenie naszych danych, wykorzystując znaną nam platformę streamingową Netflix. O nowej metodzie oszustów ostrzega Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego Komisji Nadzoru Finansowego.

„Podczas długiego weekendu przestępcy nie odpoczywają! Uwaga na fałszywe SMS-y, w których cyberprzestępcy podszywają się pod Netflix” – przestrzega Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego Komisji Nadzoru Finansowego (CSIRT KNF). Przestępcy rozsyłają informację o rzekomej odrzuconej płatności za subskrypcję i podają link, który prowadzi do strony wyłudzającej dane do logowania i karty płatniczej. Próbują również połączyć kartę z płatnościami mobilnymi Apple Pay. „Zachowajcie czujność i ostrzeżcie znajomych!” – pisze na Twitterze CSIRT KNF.

Źródło: Twitter