Dorota Spyrka z Partii Razem krytykuje Roberta Lewandowskiego. Dał „tylko” pół miliona zł na Centrum Zdrowia Dziecka

Robert Lewandowski, fot. Wikimedia

Działaczka Partii Razem Dorota Spyrka zamieściła na Twitterze wpis dotyczący Roberta Lewandowskiego. Według jej wyliczeń, najlepszy piłkarz świata przeznaczył na Centrum Zdrowia Dziecka „tylko” 3,6 proc. swoich miesięcznych zarobków.

Robert Lewandowski wpłacił 500 000 zł na Centrum Zdrowia Dziecka. Robert Lewandowski zarabia 637 262,60 zł dziennie. To 13 807 356,25 zł w ciągu miesiąca. 500 tys. to 3,6% jego miesięcznych zarobków” – napisała Dorota Spyrka ze skrajnie lewicowej Partii Razem. Działaczka zasugerowała, że to datek niewspółmierny do zarobków.

Pod jej wpisem pojawiła się fala krytyki. „A ty wpłaciłaś 0,5% swoich miesięcznych zarobków? Za chwilę takimi postami doprowadzisz do tego, że piłkarze przestaną uczestniczyć w akcjach charytatywnych. Obrzydliwe” – skomentował dziennikarz Tomasz Ćwiąkała z Canal Plus. „Nie licz pieniędzy innych i nie żyj ich życiem! Wpłać 10 zł sama. Specjalistka od oceniania innych” – napisał Rafał Gikiewicz, bramkarz FC Augsburg.

Centrum Zdrowia Dziecka bardzo doceniło pomoc polskiego piłkarza. „Serdeczne podziękowania dla Fundacja Positive Ways oraz Anna Lewandowska i Robert Lewandowski za zakup dwóch specjalistycznych aparatów do znieczulenia, które już pracują na Bloku Operacyjnym. Sprzęt o wartości 500 tys. zł do tej pory był wykorzystany przy niemal 100 zabiegach. To już kolejne wsparcie Anny i Roberta Lewandowskiego dla naszego szpitala, który razem z żoną od wielu lat wspierają IPCZD. Ania i Robert m.in. przekazali środki dla Kliniki Neurochirurgii oraz wsparli remont Oddziału Rehabilitacji” – napisano na profilu w serwisie Facebook.

Źródło: Twitter