Doradca premier rekomenduje kolejne lockdowny. „Były częściowo skuteczne”

art business closed logo
fot. Pexels

Prof. Miłosz Parczewski z rady medycznej przy premierze na antenie Polsat News powiedział, że nie powinniśmy się odzwyczajać od lockdownów, bo te prawdopodobnie wrócą już za kilka tygodni, czyli jeszcze podczas wakacji. 

Prof. Parczewski był w czwartek wieczorem gościem Polsat News, gdzie był pytany o ewentualną czwartą falę pandemii oraz jej skutki. – Kolejnego uderzenia koronawirusa możemy spodziewać się w połowie sierpnia. I tylko od nas zależy, czy uda się to powstrzymać – zapewniał medyk.

Lekarz przyznał, że nie ma obecnie lepszego pomysłu na walkę z covidem niż zamykanie gospodarki. – Nie powinniśmy się odzwyczajać od lockdownów, bo te prawdopodobnie wrócą już za kilka tygodni. Bo po prostu w tej chwili nie ma lepszego sposobu na walkę z epidemią – powiedział profesor.

Jak sam stwierdził są one tylko częściowo skuteczne. – Myślę, że skala lockdownów będzie zmniejszana, ale te będą wprowadzane chociażby regionalnie. Lockdowny częściowo były skuteczne, ale nie jestem ich fanem – dodał prof. Miłosz Parczewski.

Źródło: Polsat News