Doradca Andrzeja Dudy zaatakował Przemysława Czarnka. “Wprowadza rozwiązania lewicowe w Polsce”

Przemysław Czarnek, fot. KPRM

Prezydent Andrzej Duda już dwukrotnie zawetował ustawę “Lex Czarnek”, napisaną przez ministra edukacji Przemysława Czarnka. Doradca prezydenta Marcin Mastalerek nazwał propozycje ministra “rozwiązaniami lewicowymi”.

REKLAMA

Marcin Mastalerek, doradca prezydenta Dudy, był gościem w Polsat News. Bogdan Rymanowski zapytał go o dwukrotne zawetowanie reformy edukacji, nazywanej “Lex Czarnek” od nazwiska autora nowelizacji, czyli szefa MEiN Przemysława Czarnka. – Przyznam, że nie jestem fanem, jako wyborca PiS, ministra Czarnka, ponieważ on stara się wprowadzać rozwiązania lewicowe w Polsce. Np. to całe “Lex Czarnek”, dotyczące oświaty. To są rozwiązania, z którymi prawica na całym świecie walczy – przyznał doradca.

Jego zdaniem Przemysław Czarnek proponuje rozwiązania sprzeczne z ideą prawicy. – Minister Czarnek wychodzi i mówi, że od rodziców ważniejsi są urzędnicy i kuratorzy. Otóż nie, na całym świecie prawica walczy o to, żeby rodzice mogli decydować o wychowaniu. Świetnie się stało, że takie ustawy były wetowane. Tu, po stronie prawicowej, stała Konfederacja, środowiska wolnościowe i prezydent. Bardzo dobrze, że to zawetował – ocenił polityk.

Projekt ustawy zakładał, że zwiększałyby się uprawnienia kuratorów oświaty, którzy mogliby decydować np. o zajęciach prowadzonych przez organizacje pozarządowe w szkołach. – Prezydent jest prawdziwym prezydentem, a minister Czarnek niestety proponuje rozwiązania lewicowe. Nie wiem dlaczego jest przy tym oklaskiwany, a już w ogóle tym cytatem, o którym pan powiedział, jestem zszokowany – powiedział Mastalerek, zwracając się do dziennikarza.

Źródło: PolsatNews.pl

REKLAMA