Do Polski nadciąga fala chłodu. Pojawią się przymrozki i spadnie pierwszy śnieg

fot. Pexels

Do Polski nadciąga gwałtowne załamanie pogody. Od wtorku pojawią się przymrozki, będzie wiał porywisty wiatr, a w górach może spaść śnieg.

„W nadchodzący weekend pogodę w Polsce będzie kształtował wyż znad Rosji, który sprowadzi do nas suche, kontynentalne powietrze” – zapowiadają synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. W poniedziałek rano szczególnie na wschodzie kraju pojawią się przygruntowe przymrozki do -3 stopni.

„Od wtorku pogodę w Polsce zacznie kształtować niż z Europy Północnej, za którym napłynie bardzo chłodne i wilgotne powietrze z rejonu Morza Norweskiego i Grenlandii” – przewidują synoptycy. Dlatego też od wtorku do czwartku w naszym kraju termometry wskażą dużo niższe temperatury niż były dotychczas. W nocy pojawią się przymrozki, a wysoko w górach możemy spodziewać się opadów śniegu. W ciągu dnia termometry mają wskazać maksymalnie od 8 do 13 stopni. Na Podhalu należy spodziewać się tylko około 6 stopni. Wiatr początkowo będzie słaby, ale w środę i w czwartek okresami będzie umiarkowany i porywisty.

Źródło: IMGW; gazeta.pl