Dlaczego warto zlecić sprzątanie biur firmie?

Fot. Unsplash

Czyste biuro to najlepsza wizytówka firmy! Aby utrzymać je w idealnym porządku, warto pomyśleć o zatrudnieniu dobrej firmy sprzątającej. Dlaczego warto zdecydować się na taką obsługę?

Czym zajmują się firmy sprzątające?

Firmy sprzątające specjalizują się w świadczeniu profesjonalnych usług porządkowych. Posiadają wiedzę, umiejętności i doświadczenie, aby sprawnie i skutecznie sprzątać powierzchnie różnego rodzaju, w tym także powierzchnie biurowe.

Gdy jest poszukiwana firma sprzątająca Katowice to jedno z wielu miast znajdujących się na Śląsku, gdzie można zamówić tego typu obsługę.

Jakie usługi oferują firmy sprzątające biura?

Profesjonalne firmy mogą oferować różne rodzaje usług, między innymi mogą one:

  • czyścić różne nawierzchnie, na przykład meble i sprzęty
  • dezynfekować często dotykane powierzchnie, takie jak klamki, klawiatury i blaty
  • myć okna i inne przeszklone powierzchnie
  • prać wykładziny dywanowe, dywany i tapicerki
  • zajmować się utrzymaniem czystości w kuchniach, pomieszczeniach socjalnych, łazienkach

Firmy sprzątające mogą dostosować swoje usługi do konkretnych potrzeb biura w oparciu o jego wielkość, układ i wszelkie specyficzne wymagania dotyczące sprzątania.

Dlaczego warto wybrać usługi sprzątania biur?

Firmy sprzątające posiadają załogę, która ma doświadczenie w prowadzeniu prac sprzątających. Oznacza to, że dzięki ich pracy można uzyskać czyste i higieniczne środowisko pracy.

Zlecenie sprzątania biur pozwala też skupić się na podstawowej działalności biznesowej. Zamiast tracić czas na sprzątanie, można go przeznaczyć na bardziej produktywne czynności.

Ponadto zatrudnienie firmy sprzątającej eliminuje konieczność zakupu sprzętu do sprzątania, materiałów eksploatacyjnych i detergentów, co pozwala zaoszczędzić na kosztach.

Warto też wspomnieć o tym, że renomowane firmy sprzątające są ubezpieczone. Zapewnia to ochronę w przypadku wypadków, uszkodzeń lub kradzieży, które mogą wystąpić podczas sprzątania.

Jakie są ceny usług sprzątania biur?

Gdy chodzi o koszty związane ze sprzątaniem biur, są one zróżnicowane, ponieważ zawsze wycenia się je indywidualnie na podstawie zakresu prac, ich częstotliwości, rodzaju używanych materiałów czy innych kwestii, na przykład czasu trwania umowy.

Sprzątanie będzie związane z kosztami na poziomie od około 1000 złotych do nawet ponad 3000 złotych miesięcznie, natomiast jednorazowe sprzątanie będzie wydatkiem od około 400 do 1500 złotych.

Dokładne informacje o kosztach usług sprzątania biur można sprawdzić za pośrednictwem internetu lub zwrócić się bezpośrednio do wybranej firmy o przygotowanie wyceny.

Źródło: Artykuł sponsorowany

REKLAMA