Dieta pudełkowa – czy to dobry pomysł? Kiedy się na nią zdecydować?

Fot. Pexels

Niezbędne składniki odżywcze, niski indeks glikemiczny, mnóstwo smaku i aromatu – zazwyczaj tak wyobrażamy sobie dobrą, zdrową dietę. Nie zawsze jednak możemy zrealizować ten plan samodzielnie. Czy dieta pudełkowa jest dobrym rozwiązaniem?

1. Catering dietetyczny – kiedy jest to dobry pomysł?

2. Dieta pudełkowa Bielsko Biała – na czym polega?

3. Jak wybrać najlepszy catering dietetyczny Bielsko Biała?

4. Dla kogo dieta pudełkowa nie będzie dobrym wyborem?

Catering dietetyczny – kiedy jest to dobry pomysł?

Catering dietetyczny nie musi jednoznacznie oznaczać diety odchudzającej. Istnieje wiele różnych wariantów tej usługi: dla osób faktycznie chcących zgubić nadmiarowe kilogramy, dla osób budujących masę mięśniową, dla osób cierpiących na przewlekłe choroby układu pokarmowego, nietolerancje, alergie i tak dalej. Niezależnie od tego, do której grupy się zaliczamy, idea diety pudełkowej jest zawsze podobna – otrzymujemy codziennie zbilansowane posiłki, dopasowane do naszych wymagań i zapotrzebowania energetycznego, dzięki czemu nie musimy martwić się o samodzielne gotowanie, sprawdzanie składów czy pakowanie przygotowanych dań w lunchbox celem zabrania ze sobą.

Dieta pudełkowa Bielsko Biała – na czym polega?

Zbilansowana dieta pudełkowa ma bardzo prostą konstrukcję: wybieramy odpowiadający nam plan na stronie firmy cateringowej, a następnie opłacamy go na wybrany przedział czasowy, zwykle co najmniej miesiąc. Niektóre marki oferują także kilkudniowy plan próbny, warto więc z niego skorzystać, jeżeli nie jesteśmy do końca przekonani co do samej idei diety pudełkowej. Gdy to wszystko zrobimy, codziennie rano przedstawiciel firmy dostarczy pod nasze drzwi zestaw posiłków wraz z opisem, w jakiej kolejności je spożywać. Dobre firmy cateringowe umieszczają również informację o wartościach odżywczych i kalorycznych na każdej porcji.

Jak wybrać najlepszy catering dietetyczny Bielsko Biała?

Dobra dieta pudełkowa Bielsko powinna charakteryzować się kilkoma ważnymi aspektami. Zaliczamy do nich:

  • posiłki przygotowane z najlepszej jakości, świeżych składników;
  • duży wybór opcji (dieta klasyczna, dieta wegetariańska, keto, redukcyjna, budująca mięśnie, dla osób chorych i tak dalej);
  • jasno określone godziny dostawy zamówionego cateringu;
  • dobrze opisane i szczelnie zapakowane posiłki;
  • możliwość wyboru spośród kilku opcji w menu na dany dzień;
  • możliwość zaznaczenia, jakich produktów i dań nie lubimy.

Jeżeli mamy możliwość wykorzystania kilku dni próbnych, zawsze warto się na to zdecydować, zanim opłacimy catering na cały miesiąc czy kwartał. Dodatkowo również, jeżeli zależy nam na bardziej ekologicznym podejściu, warto zwrócić uwagę na to, w jaki sposób są pakowane nasze posiłki.

Dla kogo dieta pudełkowa nie będzie dobrym wyborem?

Nie da się ukryć, że zdrowa dieta to podstawa życia każdego człowieka. Na cateringu na pewno zyskają osoby, którym ciężko jest kontrolować swoje posiłki oraz te, które muszą poddać się pewnym restrykcjom ze względu na stan zdrowia. Jednak nie zawsze oferta cateringu dietetycznego to dobry wybór. Jeżeli wychodzimy z domu bardzo wcześnie rano, nie lubimy wielu produktów i jesteśmy wybredni względem jedzenia, a także w sytuacji, gdy w naszej okolicy nie ma naprawdę dobrej usługi diety pudełkowej, korzystanie z tego typu rozwiązania może nie być najlepszym wyjściem. Czasem również osoby z bardzo dużą ilością restrykcji żywieniowych mogą nie być w stanie skorzystać z opcji diety pudełkowej, ponieważ ilość wymagań, jakie muszą spełnić ich posiłki sprawia, że żadna firma nie jest w stanie przygotować dla nich odpowiedniego jadłospisu. W takim przypadku najlepszym wyjściem może okazać się ścisła współpraca z zawodowym dietetykiem.

Źródło: Artykuł sponsorowany

REKLAMA