Diesel podrożał o prawie 50 groszy w ciągu tygodnia! Olej napędowy nigdy nie był tak drogi

fot. Pixabay

Średnia cena oleju napędowego w Polsce przez ostatni tydzień podniosła się o 48 gr/l i sięgnęła rekordowych 8,08 zł/l. Diesel jeszcze nigdy nie był tak drogi. Przebił nawet poprzedni, marcowy rekord średnich cen.

REKLAMA

Kierowcy samochodów z silnikiem diesla zapłacą krocie za tankowanie. Średnia cena oleju napędowego przekroczyła w Polsce 8 zł za litr, i to znacznie, bo aż o 8 groszy. Tym samym ceny ON pobiły marcowy rekord, kiedy to psychologiczna bariera 8 zł została przekroczona tylko na chwilę. Nie ma obecnie ani jednego województwa, w którym znajdziemy średnie ceny poniżej 8 zł.

Właściciele aut z silnikami benzynowymi również nie mogą być zadowoleni. Przeciętna cena benzyny bezołowiowej 95 w tydzień podniosła się o 36 gr/l, sięgając do 6,94 zł/l. Z kolei Pb98 podrożała o 30 groszy, do 7,68 zł. Tak drogo nie było od sierpnia, a z tak dynamicznymi podwyżkami cen benzyny nie mieliśmy do czynienia od czerwca.

Według analityków w przyszłym tygodniu należy się spodziewać dalszych, choć już nie tak drastycznych podwyżek cen paliw. Eksperci z BM Reflex przewidują, że średni poziom cen benzyny Pb95 może w przyszłym tygodniu wzrosnąć do 7,09 zł/l. Natomiast ceny diesla mogą utrzymać się na zbliżonym średnim poziomie, czyli 8,10-8,15 zł/l. 

Źródło: www.reflex.com.pl

REKLAMA