Dawid Janczyk ma nowy klub. Zagra w okręgówce. “Oj, będzie się działo”

Dawid Janczyk (z lewej(, fot. Instagram / antonur99dov_86

Były piłkarz Legii Warszawa i CSKA Moskwa nadal walczy o powrót do dawnej formy. Dawid Janczyk zagra w rundzie jesiennej w w barwach GKS-u Sadownik Waganiec, który rywalizuje w kujawsko-pomorskiej okręgówce.

REKLAMA

Dawid Janczyk został piłkarzem GKS-u Sadownik Waganiec. “Nikomu nie trzeba przedstawiać sylwetki zawodnika takich klubów jak Legia Warszawa, CSKA Moskwa, itd. Prezes Klubu nie ukrywa radości i słów na wiatr nie rzuca. Obiecał że po okresie przygotowawczym będzie głośny transfer i słowa dotrzymał” – przekazał klub w mediach społecznościowych, jednocześnie dodając, że “będzie się działo”.

15 lat temu CSKA Moskwa zapłaciło Legii Warszawa za Dawida Janczyka aż 4,2 miliona euro. W reprezentacji Polski wystąpił 5 razy i był uznawany za wielki talent. Niestety, w Rosji popadł w alkoholizm, który uniemożliwił mu profesjonalną grę w piłkę. Teraz próbuje odbudować się w niższych ligach, ale zazwyczaj kluby zmienia co kilka miesięcy.

Po zakończeniu kontraktu z CSKA Moskwa występował m.in. w Sandecji Nowy Sącz, KTS-ie Weszło, Odrze Wodzisław, FC Blaubeuren, PFK Ołeksandria czy LZS-ie Piotrówka. W lipcu media informowały, że Janczyk będzie występował Polonii Jastrowie, klubie z wielkopolskiej okręgówki. Miesiąc później Dawid Janczyk porozumiał się z innym klubem – GKS-em Sadownik Waganiec z kujawsko-pomorskiej klasy okręgowej.

Źródło: Sport.pl

REKLAMA