Czym jest snus i gdzie można go kupić?

fot. mat. partnera

Snus jest jedną z używek, która przez długi czas była w Polsce mało popularna. Teraz jednak cieszy się ona większym zainteresowaniem i można również łatwiej ją kupić. Czym dokładnie jest snus? Gdzie można nabyć tę używkę?

Co to jest snus?

Pod pojęciem jak snus znajduje się rodzaj używki tytoniowej, która powstaje z suszonych liści tytoniu oraz z soli, które nawilżane są z użyciem pary. Z tego powodu powinno się przechowywać snus w lodówce, aby na dłużej zachował swoją trwałość.

Wyróżnia się dwa główne rodzaje snus pod względem formy tej używki, a dokładnie są to:

  • Snus w formie wilgotnego proszku – przeznaczony do formowania palcami lub z użyciem specjalnego urządzenia,
  • Snus w woreczkach, porcjowany – snus jest umieszczany w woreczkach podobnych do tych, które używane są do herbaty ekspresowej. Woreczki mogą być suche albo wilgotne, zależnie od typu używki.

Snus a woreczki nikotynowe

Bardzo często można się też spotkać dzisiaj z używką podobną do snus porcjowanego, a dokładnie z woreczkami nikotynowymi. Są to jednak inne rodzaje produktów.

Podczas gdy snus w składzie zawiera tytoń, woreczki nikotynowe zawierają włókna roślinne nasycone za pomocą nikotyny oraz innych substancji, które nadają im atrakcyjny smak i zapach. Z tego względu woreczki nikotynowe obecnie coraz częściej używane są zamiast snus, ponieważ nie pozostawiają posmaku tytoniu w ustach i nie powodują osadów na zębach.

Jak korzystać ze snus?

Snus jest używką przeznaczoną do stosowania w jamie ustnej. Zarówno snus w formie proszku, jak i ten w torebkach jest umieszczany za górną wargą, pomiędzy nią a dziąsłem.

Umieszczony w jamie ustnej snus zaczyna wydzielać nikotynę, która następnie przedostaje się przez śluzówkę do krwiobiegu, co pozwala na uzyskanie efektu podobnego do palenia papierosów, papierosów elektronicznych.

Na takiej samej zasadzie działają również woreczki nikotynowe, które także umieszczane są w jamie ustnej.

Gdzie można kupić snus?

Aktualnie snus jest dostępny również w Polsce i można kupić go w wielu miejscach oraz w zróżnicowanych wariantach do wyboru.

Snus przede wszystkim dostępny jest w sklepach stacjonarnych, głównie w trafikach, sklepach tytoniowych, gdzie dostępny jest duży asortyment.

Również można kupować go przez internet – warto wtedy szukać ofert jak snus buy, aby złożyć swoje zamówienie bez wychodzenia z domu. W sklepach prowadzących sprzedaż snus online można także znaleźć wiele wariantów tej używki w przystępnych cenach.

Należy pamiętać o tym, że ze względu na zawartość nikotyny snus jest używką przeznaczoną jedynie dla osób pełnoletnich.

Źródło: Materiał zewnętrzny

REKLAMA