Czy grozi nam blackout?! Niepokojący wpis Rządowego Centrum Bezpieczeństwa

fot. Pexels

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed blackoutem! W swoim wpisie na Twitterze, radzi jak przygotować się do nagłego braku prądu. – Latarkę, świece, apteczkę i dokumenty trzymaj w łatwo dostępnym miejscu – czytamy. Czy to moment, w który powinniśmy zacząć się martwić?

Przypomnijmy, że niespełna tydzień temu pisaliśmy, że wiele europejskich krajów przygotowuje swoich mieszkańców na braki dostawy prądu, a sytuacja energetyczna Polski jest stabilna. Dzień później jednak podczas meczu między Rakowem Częstochowa a Zagłębiem Lubin nagle zgasły światła. Jak się wówczas okazało brak energii nie był winą klubu Raków Częstochowa. – W całym mieście już drugi raz jest problem z prądem. Nie chodzi o stadion, a o miasto – słuchaliśmy w trakcie transmisji.

Tymczasem Rządowe Centrum Bezpieczeństwa zamieścił niepokojący wpis na Twitterze. Przedstawiono infografikę ze złotymi radami właśnie w sprawie ewentualnego braku prądu w naszym mieszkaniu. – Czy wiesz, co zrobić w sytuacji blackoutu? Latarkę, świece, apteczkę i dokumenty trzymaj w łatwo dostępnym miejscu. Wyposaż się w przenośną ładowarkę – tzw. powerbank. Zabezpiecz zapasy jedzenia, które nie wymaga prądu przy przechowywaniu i przygotowywaniu – czytamy.

RCB uspokaja jednak, że post ma charakter edukacyjny i prewencyjny, a obecnie Polska nie jest zagrożona blackoutem. Czy aby na pewno nie mamy się czym martwić?

Źródło: Twitter / RCB