Czy będziemy mogli zdjąć maseczki w sklepach? Minister Niedzielski podał wstępną datę

Adam Niedzielski, fot. KPRM

Minister zdrowia Adam Niedzielski będzie rekomendował, aby noszenie maseczek w pomieszczeniach zamkniętych obowiązywał przynajmniej do końca wakacji.

Od 15 maja obowiązek zasłaniania ust i nosa na świeżym powietrzu został w Polsce zniesiony. Część ekspertów sugeruje, aby podobne zmiany objęły również pomieszczenia zamknięte, w tym sklepy. Innego zdania jest jednak minister Niedzielski. – Maseczki powinny być noszone jeszcze przez jakiś czas. Będę rekomendował, aby wewnątrz jeszcze co najmniej w wakacje je nosić – powiedział minister.

Polityk dodał, że „musimy się przyzwyczaić do tego, że epidemia się tli„. Zaznaczył też, że znosząc kolejne restrykcje, rząd będzie podkreślał, że „szczepienie może być benefitem, który pozwala wyłączyć kogoś z obostrzeń„. Jego zdaniem „trzeba przede wszystkim bacznie obserwować, co się będzie dalej działo z epidemią„.

Usta i nos trzeba obecnie zasłaniać m.in. w sklepach, środkach transportu publicznego, na klatkach schodowych, windach, urzędach, na targowiskach, na poczcie, a także u lekarza.

Źródło: Onet.pl