Czwarta noga Konfederacji ogłosiła swoją nazwę. Partia wolnościowców będzie się nazywała… Wolnościowcy

Od lewej: Jakub Kulesza, Artur Dziambor, Dobromir Sośnierz, fot. Twitter / Jakub Kulesza

Trzej posłowie Konfederacji: Jakub Kulesza, Dobromir Sośnierz i Artur Dziambor, którzy odeszli z partii KORWiN, ogłosili w końcu nazwę swojej partii. Partia wolnościowców będzie nazywała się Wolnościowcy.

Na początku marca Jakub Kulesza, Artur Dziambor i Dobromir Sośnierz ogłosili, że odchodzą z największej partii w Konfederacji, czyli KORWiN, bo nie podobały im się kontrowersyjne wypowiedzi Janusza Korwina-Mikke, szczególnie te dotyczące wojny na Ukrainie. Cała trójka zapowiedziała, że stworzy nowe ugrupowanie, które będzie „czwartą nogą” Konfederacji.

Sympatycy posłów na poznanie nazwy nowej partii musieli czekać ponad dwa miesiące. Jak ujawnił portal Salon24.pl, ugrupowanie będzie nazywało się Wolnościowcy. Jej założycielami obok trójki posłów są Tomasz Grabarczyk, rzecznik Konfederacji, który został wyrzucony z partii KORWiN za wspieranie odchodzących polityków, a także Marek Kułakowski, współpracownik Jakuba Kuleszy, oraz Michał Wawer, wiceprezes Ruchu Narodowego i skarbnik Konfederacji.

Jak zapowiedział jeden z liderów Jakub Kulesza, jeszcze w maju opinia publiczna pozna szczegóły dotyczące programu i celów nowej prawicowej formacji. „Wolnościowcy zarejestrowani! Udało się. W rejestrze online widnieje nazwa „Wolnościowcy poprzedni wpis wykreślić Wolnościowcy”, ale to nie błąd. Tak sąd wpisuje póki nie jest prawomocnie. Grunt, że w postanowieniu napisali dobrze. Prezentacja partii jeszcze w tym miesiącu!” – napisał Kulesza.

Źródło: Salon24.pl