Członkowie Rady Medycznej przy premierze powiązani z koncernami farmaceutycznymi?! Posłowie Konfederacji zgłosili sprawę do ABW

screen z YouTube / Dzień Dobry TVN

Politycy Konfederacji domagają się od Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego sprawdzenia związków członków Rady Medycznej w przy premierze z koncernami farmaceutycznymi. „Jest niezmiernie ważne, aby wszyscy członkowie Rady byli krystalicznie czyści” – napisali posłowie we wniosku.

Rada Medyczna to organ pomocniczy premiera Mateusza Morawieckiego. W jej skład wchodzi przewodniczący – główny doradca premiera do spraw COVID-19 prof. Andrzej Horban oraz ponad piętnastu ekspertów medycznych, w tym m.in. prof. Krzysztof Simon, prof. Robert Flisiak, prof. Miłosz Parczewski, prof. Krzysztof Pyrć, a także dr Konstanty Szułdrzyński.

Do zadań Rady Medycznej należy przede wszystkim analiza i ocena bieżącej sytuacji w kraju, opracowywanie propozycji działań oraz opiniowanie aktów prawnych – takich jak rozporządzenia, które wprowadzają nowe zasady i ograniczenia w kraju. Posłowie Konfederacji złożyli wniosek do ABW o sprawdzenie, czy członkowie gremium nie są powiązani z koncernami farmaceutycznymi.

To właśnie Rafa Medyczna opiniuje projekty wprowadzające w Polsce segregację sanitarną, a jej przedstawiciele brylują w mediach zachęcając do szczepień. – Należy mieć na względzie słowa ministra Adam Niedzielskiego, który słusznie zauważył, że gdy analizuje propozycje rady to stara się „wyważyć, ile jest w tym wartości dodanej dla zdrowia publicznego, a ile jest w tym interesu firm farmaceutycznych, które chcą sprzedać więcej” – powiedział Grzegorz Braun.

Źródło: Twitter / Grzegorz Braun