Członek podkomisji smoleńskiej chce odwołania Antoniego Macierewicza! To mąż znanej dziennikarki

Antoni Macierewicz, fot. KPRM

Glenn Joergensen, członek podkomisji smoleńskiej, otwarcie krytykuje Antoniego Macierewicza. Jego zdaniem były szef MON kieruje pracami zespołu w sposób przypadkowy. Ekspert chce, aby szefem podkomisji został ktoś inny.

Tygodnik „Sieci” opublikował tekst Glenna Joergensena dot. działania podkomisji smoleńskiej. „Wielu z państwa szczerze zainteresowanych prawdą o tragedii smoleńskiej prawdopodobnie już się domyśliło, że w badaniu pod kierownictwem Antoniego Macierewicza dzieje się coś złego” – napisał. Dodał, że raport z 10 kwietnia 2010 roku to „dopiero pierwszy krok w maratonie„, które musi podjąć Polska, aby być bezpieczną.

Joergensen podkreślił również, że Macierewicz „w sposób zupełnie przypadkowy” kieruje „najważniejszym badaniem we współczesnej historii Polski„, wprowadzając chaos i konflikty oraz rozpowszechniając błędne informacje w mediach. Zaznaczył, że potrzebna jest zmiana na stanowisku przewodniczącego na osobę, która „miałaby kompetencje pozwalające przeznaczyć większość energii na dochodzenie„. 

Glenn Jorgensen to jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci podkomisji smoleńskiej. Duńczyk w 2015 roku wziął ślub z dziennikarką Ewą Stankiewicz, która również jest mocno zaangażowana w wyjaśnienie katastrofy, do której doszło 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku, w Rosji.

Źródło: Tygodni Sieci