Czesław Michniewicz chce pozwać Szymona Jadczaka. Na swojego adwokata wybrał obrońcę „Fryzjera”

Czesław Michniewicz, fot. PZPN

Jest odpowiedź Czesława Michniewicza na artykuł Szymona Jadczaka w „Wirtualnej Polsce” o udziale w korupcji w polskiej piłce. Selekcjoner zapowiedział wniesienie aktu oskarżenia przeciwko dziennikarzowi.

W ubiegły poniedziałek ukazał się artykuł dziennikarza Wirtualnej Polski Szymona Jadczaka na temat Czesława Michniewicza i jego powiązań z Ryszardem Forbrichem ps. „Fryzjer”. Najnowsze ustalenia rzucają nowe światło na działalność selekcjonera reprezentacji Polski. Sprawa wywołała oburzenie opinii publicznej, która zażądała wyjaśnień.

Selekcjoner miał okazję odnieść się do zarzutów w programie „Hejt Park” w „Kanale Sportowym” prowadzonym przez zaprzyjaźnionego z nim Krzysztofa Stanowskiego, ale nie skorzystał z tej okazji. Obaj rozmówcy byli bardzo powściągliwi w temacie udziału Michniewicza w aferze korupcyjnej. Stanowskiego za takie zachowanie skrytykowali nawet wspólnicy z „KS” Tomasz Smokowski i Michał Pol.

Michniewicz nie chce nic wyjaśnić, a z Szymonem Jadczakiem będzie rozmawiał przed sądem. Jego adwokat Piotr Kruszyński w rozmowie z WP Sportowe Fakty przekazał, że wkrótce zostanie wniesiony akt oskarżenia przeciwko dziennikarzowi. Pikanterii dodaje fakt, iż adwokat w przeszłości bronił m.in. właśnie Ryszarda Forbricha ps. „Fryzjer”.

Źródło: WP Sportowe Fakty