Cukier trzcinowy z Portugalii tańszy od polskiego cukru z buraka. Kuriozum w Biedronce

fot. Twitter / Łukasz Tulwiński

W sklepach Biedronka pojawił się biały cukier trzcinowy z Portugalii. Jest tańszy od polskiego cukru z buraka o 50 groszy, choć Polska jest potentatem w produkcji buraka cukrowego.

REKLAMA

Choć cukru na sklepowych półkach już nie brakuje, a sieci nie reglamentują tego towaru, to jego ceny są nadal wysokie. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego od września 2021 roku do września 2022 roku cena cukru wzrosła ponad dwukrotnie. Z tego powodu sieci sklepów spożywczych zdecydowały się na import tańszych zamienników.

Biedronka sprowadziła biały cukier trzcinowy z Portugalii. Za kilogram zapłacimy 5,99 zł, czyli o o 50 gr mniej od produktu z buraka cukrowego marki Polski Cukier. – Robimy wszystko, aby nasi klienci mogli stale sięgać po niezbędne produkty podstawowej potrzeby. Cukier trzcinowy z Portugalii trafił do sklepów sieci w okresie przejściowych komplikacji związanych z dostępnością cukru białego – powiedział w rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl Adrian Petruk z Biedronki.

To o tyle kuriozalna sytuacja, że Polska jest jednym z największych na świecie producentów buraka cukrowego. Mimo to, w lecie pojawiły się problemy z dostępnością cukru na półkach sklepowych, a część sklepów była zmuszona wprowadzić reglamentację towaru. Teraz polski produkt przegrywa konkurencje cenową z zagranicznymi zamiennikami.

Źródło: WiadomosciHandlowe.pl

REKLAMA