CPK i Ministerstwo Infrastruktury to za mało! Marcin Horała dostał trzecią fuchę w rządzie

Marcin Horała, screen z TVP

Polityk PiS Marcin Horała to tytan pracy. Dotychczas pełnił funkcje pełnomocnika rządu ds. budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego oraz wiceministra infrastruktury. Od kilku dni jest też sekretarzem stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej.

REKLAMA

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej poinformowało, że Marcin Horała został nowym sekretarzem stanu w resorcie. Mimo to polityk PiS nie zrezygnował z dotychczasowych funkcji. Nadal będzie piastował stanowisko pełnomocnika rządu ds. budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego w gminie Baranów. Jest także zatrudniony w Ministerstwie Infrastruktury jako wiceminister.

Poseł tłumaczy, że nowe stanowisko związane jest z przeniesieniem całego pionu CPK do resortu funduszy. Projekt ustawy w tej sprawie czeka na rozpatrzenie przez rząd. Marcin Horała podkreślił, że w okresie przejściowym “do czasu uchwalenia i wejścia w życie ustawy” będzie pracował jednocześnie w obu ministerstwach. Co istotne, będzie pobierał pensję za pracę tylko w jednym resorcie.

Marcin Horała zasłynął ostatnio występem w kurtce z nadrukowanym własnym nazwiskiem i stanowiskiem, jakie piastuje. Mimo iż budowa CPK stoi w miejscu, to dumnie prezentuje się jako manager projektu. Cała sytuacja stała się obiektem kpin i internetowych memów. Komentujący przypominali, że podpisane ubrania kojarzą im się z przedszkolem.

Źródło: next.gazeta.pl

REKLAMA