Ciąg dalszy afery mailowej. Minister Dworczyk o koleżance z rządu: Baba z magla, przeżarta kłamstwem do szpiku kości

Anna Zalewska, Michał Dworczyk, 2x fot. KPRM

Strona PoufnaRozmowa.com ujawniła kolejne wiadomości ze skrzynki mailowej Michała Dworczyka. W korespondencji padają obraźliwe sformułowania dotyczące ówczesnej szefowej MEN Anny Zalewskiej. Chodzi o głośną aferę PCK.

REKLAMA

Ujawniona dziś korespondencja pochodzi z 24 maja 2018 roku. Szef KPRM Michał Dworczyk wymienia wiadomości z premierem Mateuszem Morawiecki. Politycy rozmawiają na temat afery PCK. Przypomnijmy, że rządzący dolnośląskim oddziałem PCK działacze Prawa i Sprawiedliwości mieli – zdaniem prokuratury – wyprowadzić z niego ponad 3 mln zł. Część kwoty zasiliła kampanię wyborczą Anny Zalewskiej z PiS.

W 2019 roku minister Anna Zalewska została zdymisjonowana ze stanowiska w resorcie edukacji, ponieważ oddelegowano ją do Parlamentu Europejskiego, dzięki czemu zachowała immunitet. Teraz wątek tej sprawy powrócił w “mailach Dworczyka”. Szef KPRM wysłał do premiera Morawieckiego screeny SMS-ów od Anny Zalewskiej. W wiadomości napisał ponadto: “Przepraszam, ale powiem krótko – Anka zachowuje się jak baba z magla. Na dodatek przeżarta kłamstwem do szpiku kości…”.

fot. PoufnaRozmowa.com

Jak widać, takie okoliczności nie przeszkodziły władzom PiS, aby zaproponować Zalewskiej pierwsze miejsce w okręgu dolnośląsko-opolskim na liście partii w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2019. Polityk otrzymała 168 337 głosów i uzyskała mandat europosła IX kadencji.

Źródło: PoufnaRozmowa.com

REKLAMA