Były współpracownik Jarosława Gowina chciałby wstąpić do PiS. Nie chce być już przystawką w tzw. „Zjednoczonej Prawicy”

fot. Facebook / Porozumienie – Podkarpackie Okręg 23

Wyjaśniła się polityczna przyszłość Stanisława Kruczka, członka zarządu województwa podkarpackiego oraz byłego szefa Porozumienia w okręgu rzeszowsko-tarnobrzeskim. Okazuje się, że były współpracownik Jarosława Gowina nie chce być już przystawką w tzw. „Zjednoczonej Prawicy” i chce wstąpić do PiS.

Przypomnijmy, że Stanisław Kruczek aktualnie zasiada w zarządzie województwa podkarpackiego. Był także związany z partia Porozumienie Jarosława Gowina. Latem 2021 roku był na wylocie z zarządu województwa podkarpackiego, a jego przyszłość była niepewna tuż po tym jak Jarosław Gowin został zdymisjonowany z funkcji wicepremiera i ministra rozwoju przez premiera Mateusza Morawieckiego. Jak mówił wówczas Stanisław Kruczek, po wyrzuceniu z rządu Gowina, formalnie przestała obowiązywać koalicja w samorządzie wojewódzkim, gdzie PiS tworzył ją z Solidarną Polską Zbigniewa Ziobro i Porozumieniem Jarosława Gowina. W związku z tym w sejmiku podkarpackim miał powstać nowy klub Porozumienia i miała być w nim trójka radnych: Stanisław Kruczek, Dorota Łukaszyk i Stefan Bieszczad.

Tymczasem 16 sierpnia 2021 r. Kruczek opublikował oświadczenie, w którym poinformował o rezygnacji z członkostwa w Porozumieniu Jarosława Gowina. – 14 sierpnia 2021 roku podjąłem decyzję o rezygnacji z członkostwa i wszystkich funkcji w Partii Porozumienie Jarosława Gowina. Jako pierwszy o tej decyzji dowiedział się Pan Premier Jarosław Gowin, któremu przedstawiłem powody tej decyzji. Od 14 sierpnia 2021 roku jestem osobą bezpartyjną – czytamy na Facebooku Stanisława Kruczka. Co ciekawe kulisy mieliśmy poznać za 2 tygodnie, ponieważ polityk… wybrał się na wakacje.

Stanisław Kruczek z urlopu wrócił, ale wyjaśnień się nie doczekaliśmy. Tymczasem jak podaje portal CzytajRzeszow.pl, polityk za moment może przestać być bezpartyjny. Okazuje się, że były szef lokalnych struktur Porozumienia chce zostać członkiem PiS! – Na razie działam bezpartyjnie, ale złożyłem deklarację członkowską do Prawa i Sprawiedliwości – powiedział członek zarządu województwa podkarpackiego.

Czyżby wstąpienie do PiS był jednym z warunków ratowania „stołka” w zarządzie województwa?

Źródło: czytajrzeszow.pl