Były rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy ma nową pracę. Oczywiście w państwowej spółce

fot. KPRP

Były rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy, Błażej Spychalski został powołany na wiceprezesa Gaz-Systemu. Drugim wiceprezesem państwowej spółki został Andrzej Kensbok, były wiceprezes ds. finansowych KGHM.

REKLAMA

“Nadzwyczajne walne zgromadzenie spółki operatora gazociągów przesyłowych Gaz-System powołało z dniem 1 stycznia 2023 roku Andrzeja Kensboka oraz Błażeja Spychalskiego na członków zarządu spółki i powierzyło im funkcję wiceprezesów zarządu” – czytamy komunikacie. Jak dodano dotychczasowi członkowie zarządu – Marcin Kapkowski i Krzysztof Jackowski – kończą pracę w spółce z dniem 31 grudnia 2022 roku.

Błażej Spychalski od września 2018 do września 2021 r. był sekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta RP ds. kontaktów z mediami i rzecznikiem prezydenta Andrzeja Dudy. Pod koniec 2020 roku przejął też obowiązki dyrektora biur prasowego, po tym jak z Kancelarią Prezydenta rozstał się Marcin Kędryna. W październiku 2021 r. Błażej Spychalski został doradcą społecznym Prezydenta, równocześnie objął funkcję doradcy zarządu PKN Orlen.

W latach 2014-2018 był m.in. prezesem Zakładu Gospodarki Ciepłowniczej w Tomaszowie Mazowieckim i prezesem Zakładu Gospodarki Wodno-Kanalizacyjnej w Tomaszowie Mazowieckim. W latach 2010-2012 wykonywał mandat radnego sejmiku województwa wielkopolskiego, a w latach 2014-2018 sejmiku województwa łódzkiego.

Gaz-System jest spółką strategiczną dla polskiej gospodarki. Odpowiada za przesył gazu ziemnego, zarządza najważniejszymi gazociągami w Polsce oraz jest właścicielem Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu.

Źródło: gazeta.pl

REKLAMA