Były reprezentant Polski obrał egzotyczny kierunek. Będzie grającym trenerem w Afryce

Mateusz Cetnarski (w środku), fot. Facebook / Wojtek na Zanzibarze

Były reprezentant Polski w piłce nożnej Mateusz Cetnarski został przedstawiony jako grający trener drużyny Pili Pili Dulla Boys z Zanzibaru w Tanzanii.

Doświadczony pomocnik rozstał się za porozumieniem stron z pierwszoligową Koroną Kielce w połowie stycznia i od tego momentu rozglądał się za podjęciem nowego wyzwania w karierze.

Ostatecznie przystał na zaskakującą propozycję przeprowadzki do Tanzanii, gdzie na Zanzibarze będzie występował oraz trenował drużynę Pili Pili Dulla Boys, której sponsorem jest polski biznesmen Wojciech Żabiński. Przedsiębiorcy w rozwoju projektów sportowych na Zanzibarze pomaga były dziennikarz Canal+ Żelisław Żyżyński. „Dulla Boys istnieją od 2008 roku, my zaś jako Pili Pili zaczęliśmy ich teraz sponsorować i pomagać w rozwoju. To drugi poziom rozgrywkowy.” – wyjaśnił Żyżyński.

Mateusz Cetnarski dwukrotnie wystąpił w reprezentacji Polski. W swojej karierze występował również w barwach m.in. Cracovii, Śląska Wrocław, GKS-u Bełchatów i Widzewa Łódź. Jest wychowankiem Kolbuszowianki Kolbuszowa

Źródło: Facebook