Były redaktor naczelny „Super Expressu” aresztowany pod zarzutem gwałtu. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności

Mariusz Z, screen z YouTube / Onet Rano

Znany dziennikarz i pisarz Mariusz Z. został zatrzymany przez policję pod zarzutem gwałtu. 70-letniemu mężczyźnie grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Jak dowiedziałem się nieoficjalnie Mariusz Z. nie przyznaje się do zarzucanych mu czynów. W prokuraturze czekała już na niego jego prawniczka” – napisał na Facebooku dziennikarz i pisarz Piotr Krysiak. Później informację o zatrzymaniu i zarzutach wobec dziennikarza potwierdził też portal Onet.pl w Sądzie Okręgowym w Warszawie.

Mężczyzna usłyszał m.in. zarzut gwałtu, za co grozi mu nawet do 12 lat więzienia. Dziś w godzinach porannych rozpoczęło się postępowanie w tej sprawie w warszawskim Sądzie Okręgowym. Sędziowie zadecydują o ewentualnym tymczasowym aresztowaniu 70-letniego dziennikarza.

Mariusz Z. od końca lat 90-tych obejmował najwyższe stanowiska w polskich mediach. W latach 1998-2000 pełnił funkcję redaktora naczelnego dwutygodnika „Komputer Świat”. W 2003 roku został redaktorem naczelnym „Super Expressu”, a trzy lata później został naczelnym tygodnika „Przekrój”.

W okresie listopad 2009-maj 2010 był redaktorem naczelnym sponsorowanego przez Narodowy Bank Polski serwisu internetowego Obserwator Finansowy. W latach 2014-2018 Mariusz Z. na antenie Polsat News 2 prowadził program publicystyczny „Prawy do lewego, lewy do prawego”. W ostatnich latach był autorem powieści kryminalnych.

Źródło: Wprost.pl, Onet.pl