Były poseł PiS Tomasz G. został skazany. Miał wyłudzać kredyty na bezdomnych

Tomasz G., fot. Wikimedia

Były poseł Prawa i Sprawiedliwości Tomasz G. został skazany przez poznański sąd za wyłudzenie kredytów na osoby bezdomne i z zaburzeniami psychicznymi. Sąd orzekł również o karze grzywny. Wyrok jest nieprawomocny.

REKLAMA

Proces w sprawie wyłudzenia kredytów trwał 5 lat. Tomasz G. w tym czasie wielokrotnie zasłaniał się zwolnieniami lekarskimi. Mimo to Sąd Rejonowy w Poznaniu skazał byłego posła PiS na dwa lata więzienia w zawieszeniu na pięć lat. Zasądzona została również grzywna w wysokości 200 stawek dziennych po 40 zł każda. Wyrok nie jest prawomocny. Zarówno prokuratura, jak i obrońca Tomasza G. zapowiedzieli odwołanie się od wyroku poznańskiego sądu.

Prokurator Katarzyna Podolak tłumaczyła, że zgromadzony w sprawie materiał dowodowy wskazuje, że “w sklepach meblowych, prowadzonych w ramach firm zarządzanych przez brata oskarżonego Jacka G., po uprzednim posłużeniu się sfałszowanymi dokumentami i potwierdzeniu na nich nieprawdy. Zdaniem prokuratury, były poseł PiS wyłudził w sumie kwotę łączną 87 922,36 zł. Część z kredytów miała być wzięta na osoby bezdomne i z zaburzeniami psychicznymi.

Tomasz G. był posłem na Sejm V, VI i VII kadencji. W wyborach parlamentarnych startował z list Prawa i Sprawiedliwości – był najpierw członkiem PiS, a następnie Solidarnej Polski. Później został członkiem partii KORWiN (obecnie Nowa Nadzieja), ale w wyborach w 2015 roku nie uzyskał reelekcji. Niedawno polityk usłyszał kolejne zarzuty: przekroczenia uprawnień posła i wyłudzenia z Kancelarii Sejmu 400 tys. zł.

Źródło: Głos Wielkopolski

REKLAMA