Były mistrz Polski podejrzany o zabójstwo. Reprezentował klub z Wrocławia

fot. Pixabay

51-letni Krzysztof J. jest podejrzany o zabójstwo i grozi mu dożywocie. Mężczyzna przed laty trzy razy sięgał po tytuł drużynowego mistrza Polski na żużlu w barwach Sparty Wrocław.

Według informacji portalu WP Sportowe Fakty, na początku stycznia w jednej z kamienic we Wrocławiu doszło do awantury. Jeden z jej uczestników spadł ze schodów i zmarł. Policjanci zatrzymali 51-letniego mężczyznę. Okazuje się, że to były żużlowiec Sparty Wrocław Krzysztof J.

Śledczy ustalili, że mężczyźni brali udział w libacji alkoholowej, w czasie której doszło między nimi do awantury. W wyniku szarpaniny, jeden z nich spadł ze schodów i poniósł śmierć. Sprawcą miał być Krzysztof J., który usłyszał już zarzut zabójstwa. Grozi mu kara od 8 do 25 lat więzienia lub nawet dożywocie.

Krzysztof J. był trzykrotnym złotym medalistą drużynowych mistrzostw Polski na żużlu (w latach 1993-95). W Sparcie Wrocław jeździł przez 10 sezonów (w latach 1988-1996). Potem przez rok był zawodnikiem Kolejarza Rawicz. W 1990 roku zajął siódme miejsce w finale Srebrnego Kasku.

Źródło: WP Sportowe Fakty