Były agent Roberta Lewandowskiego oskarżony o szantażowanie piłkarza i jego żony. Cezaremu Kucharskiemu grozi 3 lata więzienia

Robert Lewandowski, fot. Wikimedia

Prokuratura Regionalna w Warszawie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Cezaremu Kucharskiemu, byłemu menedżerowi Roberta Lewandowskiego. Chodzi o szantażowanie naszego najlepszego piłkarza oraz jego żony.

Według ustaleń śledczych Cezary Kucharski od września 2019 r. do września 2020 r. kilkukrotnie groził swojemu byłemu klientowi Robertowi Lewandowskiemu, że rozpowszechni informacje dotyczące „rzekomych nieprawidłowości w rozliczeniach podatkowych należącej do pokrzywdzonego spółki prawa handlowego”.

Kierując groźbę, podejrzany zapowiadał spowodowanie postępowania karnego i rozgłoszenie wiadomości uwłaczającej czci pokrzywdzonego oraz jego żony, sugerując jednocześnie, że zachowa w tajemnicy opisane powyżej okoliczności w przypadku zapłaty przez pokrzywdzonego piłkarza kwoty 20 milionów euro – przekazał rzecznik Prokuratury Regionalnej w Warszawie.

Ze zgromadzonych w śledztwie dowodów wynika, że Cezary Kucharski przekazywał dziennikarzowi kopie kontraktów reklamowych „Lewego” zawartych z międzynarodowymi koncernami z branży odzieżowej, spożywczej oraz elektronicznej. Miał przekazać też kopie kontraktów, które piłkarz w 2010 oraz 2016 r. podpisał z niemieckimi klubami.

Cezaremu Kucharskiemu grozi do 3 lat pozbawienia wolności. Obecnie wobec niego są stosowane środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 500 tysięcy złotych oraz zakazu zbliżania i kontaktowania się z Robertem i Anną Lewandowskimi.

U Cezarego Kucharskiego zdiagnozowano na początku roku schorzenie o nazwie vasculitis, czyli układowe zapalenie naczyń. Choroba wywołuje bóle mięśni, problemy z nerkami i silny kaszel. Były reprezentant Polski spędził w szpitalu 41 dni. Obecnie czuje się już lepiej, ale przed nim wiele miesięcy rehabilitacji.

Źródło: Onet.pl